15
Сря, Юли
11 Нови статии

От три силни състезания те се завърнаха с 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала

Колоездачите на „Свиленград 1924“ набират все по-голяма скорост и не спират да доказват, че имат перманентно място сред най-добрите в България. Ненапразно славата на града ни в този спорт се носи из цялата страна. От три силни състезания възпитаниците на треньора Христо Христов се завърнаха с 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала. Като фаворити на клуба се очертаха Павлин Льондев, Веселин Георгиев и Филип Магалчев.

Първия си златен медал в колоезденето спечели 12-годишният Павлин Льондев от Свиленград. Това стана на международно състезание в София, част от календара за „Купа Долчин“. Освен най-добрите състезатели от България, в надпреварата се включиха и участници от Сърбия и Македония.

Иван Христов завоюва 4 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала

Държавен личен и отборен шампионат на писта за юноши младша възраст се проведе в София на 17 и 18 юни. В него се включиха колоездачи от цяла България до 16-годишна възраст.

Станимир Чолаков ще върти педали за „Trevigiani Unieuro“

Колоездачът Станимир Чолаков, който е от свиленградското село Пъстрогор, подписа договор с престижен италиански клуб. „Trevigiani Unieuro“, за който ще се състезава нашето момче, е със статут „Континентал“. Това означава, че Станимир ще има възможност да участва в най-елитните надпревари в Европа и света. Според специалистите успехът му трябва да е гордост не само за Свиленград, но и за цяла България.

От следващата година свиленградчанинът ще се състезава за „Delko Marseille“

В нов етап от своята кариера на спортист ще премине Николай Михайлов от началото на 2018 г. Нашето момче подписа едногодишен договор с водещия френски колоездачен клуб - „Delko Marseille“. Досега Ники се състезава за полския „CCC Sprandi Polkowice“, с който постигна отлични резултати. През 2015 г. стана първият българин, участвал и завършил Обиколката на Италия, второто най-силно състезание в света след Тур дьо Франс. Същата година бе удостоен със званието „Почетен гражданин“ на Свиленград. То му бе отредено заради приноса за прослава на родния град и изключителни постижения в областта на спорта. Година по-късно пък спечели Обиколката на Сибиу, част от календара на Европейския тур. Николай Михайлов замина за чужбина след навършване на пълнолетие. Първоначално 5 години се състезава във Франция. След това получи предложение от Полша и се включи в „CCC Sprandi Polkowice“, където изкара още 5 години. Ето какво каза той в специално интервю за читателите на в. „Старият мост“:

Едва 22 момчета и 15 юноши младша възраст от 8 клуба се включиха в тазгодишното колоездачно състезание на шосе за Купа „Свиленград“. Освен броят на участниците, спада и зрителският интерес.

MihailovСвиленградският колоездач привлече вниманието на специалистите

Великолепно представяне по време на седмия етап на Обиколката на Италия направи свиленградчанинът Николай Милков. В продължение на 220 километра нашето момче бе част от откъсналата се група от четирима колоездачи. Михайлов дори направи щурм 21 км преди края на етапа и се излезе сам начело. Бегълците бяха застигнати от основната група, а след това същото се случи и с 27-годишния българин. В крайна сметка етапът бе спечелен от Диего Улиси, а Николай Михайлов финишира 137-и на 12:42 минути зад победителя. Алберто Контадор води в генералното класиране на 2 секунди пред Фабио Ару и 20 пред Ричи Порт. Ники е 139-и с пасив от 1:08:40 часа спрямо Контадор.
Етапът бе най-дългият в тазгодишното издание на Джирото, а Михайлов е първият български колоездач, който се състезава в него. С блестящата си изява днес той успя да привлече вниманието на специалистите.