18
Вт, Май
20 Нови статии

Филип Магалчев и Веселин Георгиев завоюваха златни медали

Отлично представяне записаха състезателите на Колоездачен клуб „Свиленград“ на завършилата днес надпревара за Купа „Долчини“ в гр. Дупница.

Около стотина души се включиха в ХVIII-та колообиколка за Деня на Европа, организирана от Община Свиленград и местния колоездачен клуб „Колорит“. Предишни години форумът имаше международен характер и включваше Турция и Гърция, но заради Ковид епидемията този път е само в България. Лани пък спортното събитие изобщо не се състоя.

Малко недостигна на Филип Магалчев и Веселин Георгиев да се класират първи

С два сребърни медала се завърна колоездачен клуб „Свиленград 1924“ от 13-ото издание за Купа „Милко Димов – Илия Кръстев“.

Първия си златен медал в колоезденето спечели 12-годишният Павлин Льондев от Свиленград. Това стана на международно състезание в София, част от календара за „Купа Долчин“. Освен най-добрите състезатели от България, в надпреварата се включиха и участници от Сърбия и Македония.

Нелепо падане малко преди финала лиши Филип Магалчев от медал

Със златен медал от колоездачното състезание за Купа „Чирпан“ се завърна свиленградчанинът Веселин Георгиев.

От три силни състезания те се завърнаха с 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала

Колоездачите на „Свиленград 1924“ набират все по-голяма скорост и не спират да доказват, че имат перманентно място сред най-добрите в България. Ненапразно славата на града ни в този спорт се носи из цялата страна. От три силни състезания възпитаниците на треньора Христо Христов се завърнаха с 3 златни, 2 сребърни и 3 бронзови медала. Като фаворити на клуба се очертаха Павлин Льондев, Веселин Георгиев и Филип Магалчев.

От следващата година свиленградчанинът ще се състезава за „Delko Marseille“

В нов етап от своята кариера на спортист ще премине Николай Михайлов от началото на 2018 г. Нашето момче подписа едногодишен договор с водещия френски колоездачен клуб - „Delko Marseille“. Досега Ники се състезава за полския „CCC Sprandi Polkowice“, с който постигна отлични резултати. През 2015 г. стана първият българин, участвал и завършил Обиколката на Италия, второто най-силно състезание в света след Тур дьо Франс. Същата година бе удостоен със званието „Почетен гражданин“ на Свиленград. То му бе отредено заради приноса за прослава на родния град и изключителни постижения в областта на спорта. Година по-късно пък спечели Обиколката на Сибиу, част от календара на Европейския тур. Николай Михайлов замина за чужбина след навършване на пълнолетие. Първоначално 5 години се състезава във Франция. След това получи предложение от Полша и се включи в „CCC Sprandi Polkowice“, където изкара още 5 години. Ето какво каза той в специално интервю за читателите на в. „Старият мост“: