18
Пон, Юни
12 Нови статии

Тренирам от 4-годишен и досега не съм пропуснал тренировка без основателна причина

- Георги, на Държавното първенство до 12 г. ти стана двоен шампион – на сингъл и при двойките. С тези си победи ще влезеш в историята на тениса в Свиленград. Трудно ли се става двоен шампион?

- Да, трудно ми беше. Трудно е всяко състезание. Всички деца в България играят на доста добро ниво и много тренират. Аз, обаче, успях да се справя и съм доволен от това. За мен беше много важно да стана държавен шампион във възрастта си и да докажа, че съм най-добрият. Това беше важно и за моите треньори, за клуба ми и за града ни.

Седем медала завоюва мажоретният състав при СК „Изида“-Свиленград на VIII национален фестивал „Слънчева Бесапара“, който е най-големият по рода си в страната. Надпреварата бе на 8 и 9 юни в Пазарджик. Успоредно с нея за първи път в България се проведе и VI Европа гранд при по мажоретен спорт, на който Пазарджик бе домакин.

Вчера нашето момче грабна титлата при двойките

Държавен шампион по тенис до 12-годишна възраст стана Георги Георгиев от ТК „Свиленград“. Нашето момче успя да покаже класата си над своя опонент Ангел Владов от ТК „Супер Спорт“ (Варна), като го надви с 6:3 и 6:3. С тази си победа Гого стана двоен шампион в престижната надпревара.

Голмайстор на състезанието стана Мирон Асенов от нашия отбор

Отборът на „Свиленград-1921“ стана втори на турнира за Купата на Асоциацията на българските футболисти (АБФ). Състезанието, което е част от националната програма „Децата и футболът“, се проведе в Хасково на 30 май. В него се включиха 8 отбора от областта, в чийто състав влизат деца до 12-годишна възраст. Надпреварата се организира от АБФ, Българския футболен съюз, Министерството на младежта и спорта.

С два златни медала се завърна любимчанинът Ангел Караиванов от едно от най-престижните международни състезания по граплинг в Европа.

Нашето момче се класира и на финал при сингълите

Свиленградската тенис надежда Георги Георгиев стана първенец при двойките на Държавното първенство до 12-годишни. Във финалната среща той и партньорът му от Варна Павел Маринов победиха с 6:2 и 6:0 Александър Василев (ТК „15:40“, София) и Ангел Владов (ТК „Супер Спорт“, Варна).

Депутатът д-р Георги Станков връчи купата и златните медали на победителките

Отборът на „Бъки“- Габрово стана републикански шампион по хандбал за жени за 2018 г. В неделя габровки гостуваха на най-големия си конкурент за титлата – „Свиленград“, разгромявайки го с 13 гола разлика. За домакините останаха сребърните медали.

Двата отбора достигнаха до финалния кръг и трябваше да определят шампиона в директни двубои при разменено гостуване. В първия мач, играл се на 7 май в Габрово, „Бъки“ спечели с 29:18. И във втория мач габровки не оставиха никакви шансове на свиленградчанки, побеждавайки ги отново с категоричен резултат – 29:16.

Още от самото начало гостенките взеха инициативата и вкарваха гол след гол. Така до 12-ата минута резултатът набъбна 9:0 в тяхна полза, а полувремето завърши при 18:6. И през вторите 30 минути играта не се промени. „Бъки“ атакуваше и вкарваше, „Свиленград“ грешеше и в защита, и в нападение. През целия двубой габровският тим беше по-класният отбор и заслужено спечели титлата. Блестяща игра от гостенките демонстрираха Лидия Ковачева и вратарката Ивон Иробалкова.

Веднага след края на срещата в спортната зала в Свиленград бяха раздадени и наградите. Купата и златните медали на победителките връчи народният представител от ГЕРБ д-р Георги Станков. С вицешампионската купа и сребърните медали се окичиха свиленградските хандбалистки, връчени им от президента на местния клуб Ася Райкова. Индивидуални отличия получиха Лидия Ковачева от „Бъки“ за  най-полезен състезател в първенството, Кръстина Касабова от " "Шумен 98" - за  голмайстор, и Гергана Александрова от „Свиленград“ - за най-добър вратар.