20
Пет, Апр
10 Нови статии

Дирекция „Бюро по труда“- Свиленград уведомява работодателите от общините Свиленград, Любимец и Ивайловград, че разполага с финансови средства за сключване на договори за ползване на програми и насърчителни мерки за заетост и обучение, както следва:

Свиленградчанката Кристияна Димитрова се разписа срещу Естония в четиристранния международен приятелски турнир за развитие на УЕФА. Нашето момиче е част от националния ни отбор по футбол за девойки до 16 г. Тя получи повиквателна за тима през ноември м. г.

Трогателен жест направиха класиралите се на първите две места в традиционния турнир по футбол на малки вратички за купа „3 март“ отбори на „Свиленград-II“ и „Бурденис 93“.

Владимир Борисов от спортен клуб по борба „Христо Ставрев“ в Свиленград се класира на трето място в Държавното лично първенство по свободна борба за момчета. Състезанието се проведе на 23 и 24 февруари в Стара Загора. В надпреварата се включиха 280 състезатели от 50 клуба в цялата страна.

Спортният клуб по танци „Меджик“ спечели поредните си награди от голямо състезание. Този път осем от възпитаниците на Валя Савова блеснаха на международния танцов фестивал „Macedonia open 2018“, провел се на 24 и 25 март в Скопие.

Над 80 деца от цялата страна са заявили участието си в 8-я младежки бридж лагер, който тази година ще се проведе в Любимец. Форумът се провежда за 8-а поредна година, като за пръв път през 2018 ще има и международно участие.

Георги Георгиев заминава за Франция като първа ракета на националите ни до 12 г.

Първия за годината държавен турнир по тенис за момчета до 12 г. спечели свиленградският тенис талант Георги Георгиев. Надпреварата се проведе от 12 до 17 февруари в Пловдив.