15
Вт, Окт
11 Нови статии

Талантливият тенисист на на ТК „Свиленград“ се сбогува с родния си клуб, заминава за Хасково

Състезателят на ТК „Свиленград“ Георги Георгиев спечели Мастърс турнира сред 13-годишните, провел се от 4 до 6 октомври на кортовете край Марица, отново доказвайки, че е един от най-добрите български тенисисти в своята възраст. Невероятният Гого победи на финала с 2:0 сета коравия си съперник Анас Маздрашки от ТК „Егалите“ - Несебър, спечелвайки купата.

Пламена Матеева, която от дълги години живее в Свиленград, е едва вторият сертифициран инструктор в България по Animal Flow.

Рая Стайкова отстъпи след тайбрек на финала

Състезателката на ТК „Свиленград“ Рая Стайкова бе на крачка от спечелване на купата в най-силния турнир през годината – Мастърса до 10-годишна възраст, провел се на кортове на ТК „Дема“ в София. Талантливата наша тенисистка се класира втора след един драматичен финал с представителката на домакините Андрея Глушкова.

Нашенци спечелили правото да купят билети след томбола, разиграла се в цял свят

12 свиленградчани изгледаха на живо финала на Суперкупата на УЕФА. Мачът между двата английски отбора „Ливърпул“ и „Челси“ се игра на 14 август на стадион „Водафон парк“, собственост на истанбулския спортен клуб Бешикташ.

Таекун-до ме научи да не си поставям ограничения, да не казвам „не мога“

Свиленградчанката Елена Недева стана световен шампион по таекуон-до при ветераните. Това най-престижно спортно събитие се проведе в зала „Колодрум Пловдив“ от 25 до 30 август. В него се включиха 1 588 състезатели от 80 държави, разпределени в различни категории. 46-годишната Елена пречупи конкуренцията си в дисциплината ветерани - спаринг до 61 кг. Свиленградчанката завоюва и още един медал на авторитетния форум, като малко не ѝ достигна да се качи отново на най-високото стъпало на почетната стълбичка. В категория ветерани – форма I дан тя се окичи с бронз. Впрочем, Елена бе част от националния отбор на България. Равносметката за тима ни след края на надпреварата бе общо 40 медала - 13 златни, 6 сребърни и 21 бронзови:

ФК „Свиленград“ с треньори Никола Николов и Костадин Добрев организира кастинг за попълване на отборите от набор 2006 – 2007 и 2008 – 2009 г.