Представителният отбор по волейбол на свиленградската ПГССИ „Христо Ботев“ (момичета XI–XII клас) се представи повече от впечатляващо в областния кръг на Ученическите игри и категорично завоюва първото място.
С отлична подготовка, силен отборен дух и увереност на терена, нашите момичета не оставиха шанс на съперниците си. В състава на шампионките са: Василена Михайлова, Весела Статева, Виктория Колева, Галина Фотева, Златомира Златева, Йоанна Маркова, Кристин Русева, Мария Апостолова, Николета Арангелова, Полина Янчева, Сияна Писарова и Яница Янчева. С ръководители учителите Петя Карагьозова и Любомир Апостолов отборът ще защитава честта на област Хасково в зоналния етап на игрите. 
От училището изказват своите поздравления за впечатляващото представяне и заслужения успех на момичетата и техните треньори. Изразяват и своите благодарности за невероятната подкрепа на публиката.