Вчера стартира Мастерс турнирът по тенис от веригата Kinder+ в базата на Рафа Надал в Монакор, Майорка, Испания, в който участват финалистите до 10 и до 12 години от 10 държави в Европа.
Свиленградчанката Никол Бюлбюлева, която се състезава в по-горната възрастова група, постигна огромен успех, като победи в първия кръг със 7:5, 6:4 французойката Жулиет Карнелути, а днес приказката продължи, като се наложи във втория кръг и четвъртфинал със 7:5, 6:1 над представителката на Хърватия – Катарина Врдоляк. Така талантливата свиленградчанка влиза в четворката на най-добрите тенисистки от финалистите до 12 години на турнира и утре ще играе полуфинал, където ще срещне победителката от първите ракети на Италия и Полша!
След изминалите два кръга от осемте български представители останаха и продължават напред в надпреварата само Никол Бюлбюлева и Алекс Гендов до 12 - годишните и Мария Милкова до 10 - годишните. По-късно следобед Никол ще играе и смесени двойки с партньор от Люксембург срещу двойка от Полша и Франция.
