18
Нед, Май
28 Нови статии

Футбол
Инструменти
Шрифт

ФК Свиленград – Родопа Смолян – 3:4

Седем гола бяха отбелязани на мача между ФК Свиленград и Родопа Смолян, играл се на стадион „Колодрума“ в събота. 5 от тях бяха реализирани до 18-ата минута на двубоя.

Вихреното начало започна още в първата минута, когато гостите от Смолян откриха резултата чрез Стефанов. 4 минути по-късно обаче домакините изравниха с точен удар на Христо Георгиев. Не бяха изминали и две минути и свиленградчани поведоха в резултата чрез голмайстора си Христо Христов. В 15-ата минута Кисьов изравни, а три минути по-късно пак той даде преднина на Родопа Смолян. В самия край на първото полувреме гостите увеличиха аванса си с попадение на Манев. За отбелязване е, че и шестте гола станаха след комбинации и диагонални удари към вратите.

През цялото първо полувреме мачът бе изключително коректен, липсваха дори остри противоборства. Футболистите и от двата отбора играха без напрежение, като по-активни бяха гостите.

В същия дух премина играта и през вторите 45 минути, само дето по-малко бяха реализираните голове. В 73-тата минута Милен Танев от домакините бе спънат в наказателното поле. Христо Христов изпълни точно дузпата и резултатът стана 3:4. До края на срещата и двата отбора уцелиха по една греда. През целия двубой съдията не показа нито един картон, не се наложи да се удължава и редовното време.

Победата на Родопа Смолян се оказва много ценна за отбора, който се намира в опасната зона на таблицата за временното класиране. Само три отбора са зад него, като Асеновец и Димитровград имат 1 и 3 точки по-малко. Загубата на ФК Свиленград не е решаваща, тъй като отборът се намира в първата половина на таблицата.