Поставихме първия вендинг автомат за фармацевтични продукти в Любимец, съобщава една от аптеките в града.
НОИ стартира програмата за профилактика и рехабилитация за 2024 г.
От 29 март т.г. започва изпълнението на програмата за профилактика и рехабилитация за 2024 г., като са подписани договорите с 21 юридически лица за общо 50 заведения, изпълнители на програмата.
4 февруари – Световен ден за борба с рака. 1 267 от Свиленград и Любимец страдат от коварното заболяване
Ежегодно броят им расте с 2 %
Общо 1 267 души от общините Свиленград (928 пациенти) и Любимец (339 пациенти) са с онкологични заболявания. Броят на диспансеризираните за цялата Хасковска област е 8913. Новите случаи в община Свиленград са 89 - 36 жени и 20 мъже, а в община Любимец са 37 - 20 жени и 17 мъже. Това съобщи за „Старият мост“ д-р Петя Костадинова, началник на Регионалния раков регистър в Хасково, по повод Световния ден за борба с рака – 4 февруари.
Важна новина за хората с увреждания с пожизнен срок на експертните решения на ТЕЛК/НЕЛК
През 2024 г. изтича 5-годишният срок на изготвените индивидуални оценки на потребностите и отпуснатата месечна финансова подкрепа по реда на Закона за хората с увреждания на лицата с пожизнен срок на експертните им решения на ТЕЛК/НЕЛК.
Висококвалифициран АГО специалист започва прегледи в Свиленград
Пациентки ще се приемат всеки петък и всяка събота в Медицински център I

Акушеро-гинекологичен кабинет започва работа в Медицински център I в Свиленград точно на празника на жената 8 март. В него ще преглежда висококвалифицираният специалист д-р Веска Кайрякова от София, която има 30-годишен стаж зад гърба си.
Хасковска област в грипна епидемия от 1 февруари, учениците засега остават присъствено в училище
Здравното министерство присъедини Хасковска област към тези с грипна епидемия. От 1 февруари влизат в сила противоепидемичните мерки. Те ще важат до 5 февруари. Засега учениците няма да прекъсват учебни занятия и ще ходят присъствено. Към днешна дата заболеваемостта сред тях е близо 10 процента. Обикновено грипна ваканция бива обявена при заболеваемост 30 %.
Детско и вътрешно отделение в МБАЛ-Свиленград фул
Очаква се грипната вълна да залее Свиленград и Любимец в началото на февруари
Бум на болни от пневмония и остри респираторни заболявания регистрират в свиленградската Многопрофилна болница за активно лечение (МБАЛ). Капацитетът на Детското отделение е изпълнен, показа проверка на „Старият мост“. Във Вътрешно отделение картината не е по-различна, като там има регистрирани и случаи на COVID-19.