23
Нед, Мар
21 Нови статии

Общество
Инструменти
Шрифт

Община Свиленград отдели близо 16 хил. лв. за извършване на дезинсекция и дезакаризация срещу комари, кърлежи и бълхи на зелените площи и абонаментни услуги по дезинфекция, дезинсекция и дератизация на обществени сгради за периода 2021 – 2022 г.

Първият етап на пръскането срещу комари, кърлежи и бълхи трябва да приключи до 30 май, а вторият- до 30 юни. В списъка са включени 30 затревени терена в Свиленград, Мезек, Капитан Андреево и Генералово. Общата им площ е 375 дка. Дезинсекция ще има и в района на 8 детски градини и техни филиали, 4 социални заведения, спортната площадка „Изгрев“ , тракийската гробница и крепостта в Мезек.

Пръскането ще става по график при спазване на указанията на РЗИ-Хасково и съобразно климатичните условия. Първите зелени площи вече са обработени срещу бълхи и кърлежи.

СМ