Кметът на Свиленградска община арх. Анастас Карчев и генералният консул на България в Одрин Радослава Кафеджийска присъстваха на религиозния ритуал
Днес църквата „Света Троица“ в Свиленград чества храмовия си празник. По този повод Негово високопреосвещенство Старозагорският митрополит Киприан отслужи утринна Божествена света литургия, в която участваха и свещеници от митрополията.Изпълнена бе и вечерна служба. Специално за църковния празник на най-старата църква тук дойдоха генералният консул на България в Одрин Радослава Кафеджийска и кметът на Свиленградска община арх. Анастас Карчев.Десетки миряни също бяха в светата обител. Три часа продължи богослужението в храма, в което се включиха архиерейският наместник отец Константин Георгиев и архимандрит Атанасий от Свиленградската духовна околия.
Владиката подстрига за свещоносец, четец и певец в българската православна църква Идрис от Кот д,Ивоар, който от дълги години помага в храма.
Дадено бе свето причастие на стриктно спазвалите постите. Както повелява ритуалът, бяха разпръснати орехови листа към присъстващите в църквата, поднесена бе нафора на миряните.
Църковният празник завърши с раздаването на курбан, осигурен тази година от кметът арх. Анастас Карчев..
Отец Константин Георгиев освещава курбана.
Старозагорският митрополит Киприан оглави Божествената света литургия в църквата „Св. Троица“ по случай храмовия й празник
Инструменти
Шрифт
- Font Size
- Default
- Режим за прочит


Десетки миряни също бяха в светата обител. Три часа продължи богослужението в храма, в което се включиха архиерейският наместник отец Константин Георгиев и архимандрит Атанасий от Свиленградската духовна околия.
Владиката подстрига за свещоносец, четец и певец в българската православна църква Идрис от Кот д,Ивоар, който от дълги години помага в храма.
Дадено бе свето причастие на стриктно спазвалите постите. Както повелява ритуалът, бяха разпръснати орехови листа към присъстващите в църквата, поднесена бе нафора на миряните.
Църковният празник завърши с раздаването на курбан, осигурен тази година от кметът арх. Анастас Карчев..