Днес Окръжен съд – Хасково постанови решение, с което осъжда Прокуратурата на Република България да заплати на С.Н.Н. сума в размер на 40 000 евро ведно със законната лихва за претърпени неимуществени вреди от водено и прекратено досъдебно производство. Съдът обаче отхвърли предявения от ищеца размер от 102 258, 32 евро като неоснователен.
Със същото решение Прокуратурата на Република България е осъдена да заплати на адвоката на ищеца С.Н.Н. сумата в размер на 3500 евро адвокатско възнаграждение.
Гражданското дело е образувано по предявен от ищеца С.Н.Н. иск с правно основание чл. 2, ал. 1, т. 3 от Закона за отговорността на държавата и общините за вреди против Прокуратура на Република България.
С постановление от 01.10.2016 г. ищецът С.Н.Н. е бил привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 28.06.2016 г. на Митнически пункт „Капитан Андреево“ като митнически инспектор в съучастие с П.А.Р. поискал 500 щатски долара от свидетел с тайна самоличност, като приел в дар 400 щатски долара, за да не извърши действие по служба - митническа проверка при преминаване на превозно средство, управлявано от свидетел с тайна самоличност през ГКПП „Капитан Андреево“.
Решението подлежи на обжалване пред Апелативен съд – Пловдив в двуседмичен срок от връчването му на страните.
Съдът постанови прокуратурата да заплати 40 000 евро на митничар
Инструменти
Шрифт
- Font Size
- Default
- Режим за прочит