Меню

16
Вт, Юни

Общество
Инструменти
Шрифт

Училищният отбор по хандбал за девойки (11–12 клас) на свиленградската ПГССИ „Христо Ботев“ завоюва почетното второ място на националния кръг на Ученически игри. За постижението съобщиха от учебното заведение на официалната си страница.

След оспорвани срещи и силна конкуренция състезателките от Свиленград отстъпиха единствено на отбора на Сливница, като се наредиха сред най-добрите ученически хандбални тимове в страната. От училището подчертават, че успехът е резултат от много труд, постоянство и отдаденост към спорта. Състезателките са показали силен характер, воля и истински отборен дух по време на целия турнир. От ПГССИ „Христо Ботев“ изразяват благодарност към треньорите, учителите и всички, които през годините са допринесли за подготовката и развитието на младите спортистки. Според тях именно съвместната работа и подкрепата са в основата на постигнатия успех. От училището поздравяват отбора за достойното представяне и пожелават на състезателките да продължават да мечтаят, да се борят и да вдъхновяват със своите постижения.

Сходни