Меню

11
Чет, Юни

Общество
Инструменти
Шрифт

 

 

Свиленград тържествено отбеляза 148 - годишнината от Освобождението на България от османско владичество.

 

 

Площад „5 октомври“ бе изпълнен с множество граждани, дошли да засвидетелстват своята признателност към загиналите в боевете за свобода.

 

 

Водещ на тържеството бе секретарят на читалище "Просвета 1870" Ваня Стефанова. Програмата бе открита с рецитал на деца от клуба по художествено слово при ОУ „Иван Вазов“.

 

 

 

Слово за освободителната руско-турска война преди 148 години произнесе учителят по история Димитър Гилев. Той донесе и умален вариант на черешовото топче, което гръмна в чест на празника.

 

 

Заупокойна молитва отслужи архиерейският наместник отец Константин.

 

Пред паметника на загиналите във войните венци и цветя положиха кметът на общината арх. Анастас Карчев, заместниците му Анелия Георгиева и Светлана Динкова-Маргаритова, общински съветници, представители на партийни и обществени организации, граждани и ученици.

 

Празничният концерт „Българийо, жива си в сърцата ни“ събра изпълнители от Свиленград.

 

 

В програмата участваха духов оркестър „Костадин Манов“, певчески и танцови състави, които пресъздадоха с музика и танц духа на българската традиция и историческата памет.

 

 

 

 

Снимка с дрон: Пламен Сарандиев

Сходни