ОбА-Любимец организира безплатен транспорт до гробищата
Черешова задушница се отбелязва в съботния ден преди големия християнски празник Петдесетница. Тя е една от трите най-големи в православния календар, а тази година се пада на 7. юни.
Черешовата задушница е свързана с поверието за прибирането на душите на всички покойници, които са били на свобода след Велики четвъртък. Приготвят се жито, хляб, вино, плодове и други храни, които се раздават. Освен това в подавките задължително трябва да има и череши, откъдето и задушницата носи името си.
Концесионерът на гробищния парк в Свиленград - „Карчо Карчев“ ЕООД, се е погрижил гробищата да бъдат добре почистени, въпреки че почистването на гробовете е грижа на близките на починалите.
За пореден път от ОбА-Любимец организират безплатен транспорт до гробищния парк и обратно. Часовете на тръгване от паркинга до магазин „Касъров“ към гробищата ще бъдат на всеки кръгъл час: 08:00, 09:00 и 10:00 ч. Извозването в обратна посока е в: 08:40, 09:40 и 10:40 ч.
СМ