17
Пон, Юни
27 Нови статии

Общество
Инструменти
Шрифт

На 11. май в зала 1 на НДК Фондация “Българе” и сдружение „Асоциацията на хореографите в България“ ще представят най-грандиозния танцов спектакъл в историята на българското танцово изкуство – „Шуменската гара“. На сцената в едно общо произведение ще излязат над 1500 танцьори от 40 танцови формации в цялата страна, за да покажат красотата на българския фолклор, преминавайки през моменти от историята на град Шумен.

Сред участниците със сборна хореография на Галина Христова са и ТС"Сакарци"- Любимец, ТС"Хорищенци" и ТК"Гергана -Харманли и ТС "Илинден" - Свиленград.

Уникално разнообразие на музика, танци и костюми, много хумор и настроение, съчетание на танцови стилове с оригинален сценарий и режисура. Всичко това можете да видите само и единствено на 11 май - Деня на Светите братя Кирил и Методий и Ден на град Шумен, споделят организаторите. Продуцент, сценарист и режисьор на спектакъла е Христо Димитров.

В концерт-спектакъла на Асоциация на хореографите в България и фондация „Българе“ „Шуменската гара“ ще вземат участие:

1. ПТС „Зора“ и Фолк фитнес при НЧ „Зора 1858“, гр. Дупница с ръководител Диляна Диканска

2. Ансамбъл „Зорница“, гр. София с худ. ръководител Емил Генов и репетитор Ружа Пенева

3. ФТГ „НЕДА“ от гр. Перник и гр. София с ръководител Людмила Александрова

4. ФТК „Лилия“, гр. София с худ. ръководител д-р Евгения Грънчарова

5. Ансамбъл „Русаля“, с. Горни Богров с худ. ръководител д-р Евгения Грънчарова

6. ФТА „Рила“, гр. Сапарева баня с гл. худ. ръководител и хореограф Кирил Амбарков

7. ДТА „Рила“, гр. София с гл. худ. ръководител и хореограф Кирил Амбарков

8. Ансамбъл „СОФИЯ-6“ и ДЮТА „Искрица“, гр. София с гл. худ. ръководител Николай Несторов

9. Фолклорен ансамбъл „Еремия“, гр. София с худ. ръководител Ивайло Георгиев

10. Ансамбъл „Хоро“ към ТШ "Хоро", гр. София с хореографи и ръководители Дария Михалкова и Митко Михалков

11. ТА „Кремиковци“, гр. София с худ. ръководител Валентина Китова

12. ДЮФА "Вихрен", гр. София с худ. ръководители Валентин Иванов и Ралица Иванова

13. Ученици от 144 СУ „Народни будители“, гр. София с худ. ръководители Валентин Иванов и Ирена Кременска

14. Ансамбъл „Гайтан“, фолклорна формация „Пиринското тройче“, МФГ „Кабадалии“ с. Първомай, общ. Петрич с ръководител Йордан Николов и Брас бенд гр. Сандански

15. СНЦ "Клуб за народни хора и танци Марица", гр. Първомай с хореограф и ръководител Мария Иванова

16. Ансамбъл „Седенчица“, гр. Пловдив с ръководители Нели Карабахчиева и Иван Иванов

17. КБНХТ „Тракийци“, гр. Стара Загора с ръководител Таня и Иван Александрови

18. ГТФ „Жар“ към НЧ „Жар 2002“, гр. Казанлък с ръководител Тодорка Петкова

19. ПТС “Чудесия”, гр. Пазарджик с гл. худ. ръководител Таня Димитрова и худ. ръководител Димитър Димитров

20. ПТС „Чавдар“ при Младежки дом гр. Пазарджик с гл. худ. ръководител Иван Андров

21. ТФ "Хорце", гр. Пазарджик с ръководител Зоя Велкова

22. Клуб „Фъртуните на Мишо“, гр. Хасково с ръководител Мишо Кадиев

23. Сборна група от: ТС „Сакарци“ - гр. Любимец, ТС „Хорищенци“ – гр. Харманли и ТС „Илинден“ – гр. Свиленград с ръководител Галина Христова

24. ТК „Заралии“, гр. Стара Загора с ръководител Стела Славова

25. Клуб „Северняците“, гр. Плевен и ТС „Вита“ към Медицински университет гр. Плевен с ръководител Джейлян Демирев

26. ТШ „Нанков“, гр. Враца с гл. худ. ръководител Николай Нанков

27. КНТ „Балкански извор“, гр. Троян с ръководител Катя Крумова

28. ТШ „Цветков“, гр. Козлодуй с хореограф Александър Цветков

29. ТС „Незабравки“ към ШНТ „Орисия“, гр. Левски с ръководител Павлина Генова

30. ТА "Балканска младост", гр. Етрополе с худ. ръководител и хореограф Калинка Пушкарова

31. ПТА "Северняче", гр. Попово с худ. ръководители Станимир Иванов и Силвия Маринова

32. ФТК „Родолюбец“, гр. Русе с ръководител Венелин Руменов

33. КНТ „Моряците“, гр. Варна с ръководители Силвия Матева и Мария Малешкова

34. ДФТА "Калинка Вълчева" при НЧ "Димитър Дончев-Доктора-1893", гр. Тервел с гл. худ. ръководител Нели Денева

35. КБНТ „Добруджанци“, гр. Тервел с гл. худ. ръководител Нели Денева

36. ТК „Пендари“ към НЧ „Бялата лястовица-2018“, гр. Дулово с ръководител Мариана Маринова

37. ФТК „Еньовче“, гр. Варна с худ. ръководител Енчо Боев

38. Ученици от НУМСИ „Христина Морфова“, гр. Стара Загора с худ. ръководител Рони Киркова

39. ФТК „Веселие“, гр. Хасково с ръководител Надежда Атанасова

40. НФА „Българе“, гр. София с продуцент и хореограф Христо Димитров

Билети на касата на НДК и в мрежата на Eventim https://www.eventim.bg/bg/bileti/shumenskata-gara-sofiya-national-palace-of-culture-hall-1-635620/event.html?ca=15