България планира да предложи проект за удвояване на железопътната линия Свиленград – Любимец, както и електрификацията на жп участъка Свиленград – гръцка граница. Средствата ще се търсят чрез кандидатстване по следващата покана по Механизма за свързана Европа, която се очаква през юни–юли.
Това заяви министърът на транспорта и съобщенията Корман Исмаилов на среща с временно управляващия посолството на Полша Анна Янишевска – Фрончек. Финансирането на транспортната инфраструктура е важно да запази своето място сред приоритетите и в следващата Многогодишна финансова рамка на Европейския съюз, бе подчертано на срещата.
Министър Исмаилов посочи, че България, Гърция и Румъния работят в тясно сътрудничество за изпълнението на южната част от коридора Балтийско море – Черно море – Егейско море, който е важна ос за свързаността север–юг в Европа. Той заяви, че България подкрепя идеята за увеличаване на бюджета на Механизма за свързана Европа – CEF 3, който е ключов инструмент за изграждането и модернизацията на Трансевропейската транспортна мрежа.
СМ



