25
Съб, Фев
7 Нови статии

С 12 гола, по шест във всяка врата, завърши приятелската среща между отборите на Любимец и Люлебургаз. Футболът на малки вратички се игра на игрището в спортна зала „Марица“. Спортната проява бе инициирана от футболисти от Любимец, които поканиха турския отбор на приятелски мач.

Свиленградските футболисти изпуснаха победата срещу „Гигант“ (Съединение). На собствен терен, след като водиха с 3:1 в края на първото полувреме, срещата завърши 3:3. Мачът се игра на стадион „Колодрума“ днес от 14:30 ч. заради балотажа на 13 ноември.

„Свиленград 1921“ излиза за първия си официален мач за сезона

На тренировъчен лагер в Свиленград пристигнаха на 8 август юноши 2001 и 2003 г. на ФК „Левски“-София. В четвъртък (11 август) сините ще изиграят контролен мач срещу юношите на Свиленград. Срещата ще е на стадион „Колодрума“ от 18 ч. На следващия ден се прибират в София. Впрочем, за първия си официален мач за сезона излизат футболистите на „Свиленград 1921“.

Турнир по мини футбол стартира днес в кв. Гарата. Първият мач ще е между отборите на ОбА-Свиленград и кв. Гарата. Съдийският сигнал ще бъде даден в 13 ч. Срещите ще се проведат на изкуственото игрище в квартала. По регламент мачът се състои от две полувремена по 20 мин. и петминутна почивка между тях. Победителят се определя по метода на преките елиминации. Финалът ще се играе на 14 март от 15 ч. За първите три места организаторите на турнира - „Порр Бау Гмбх“ (б. ред. фирмата отговаряща за електрификацията на линията Пловдив – Свиленград), са осигурили и награди.
На 13 март ще играят от 13 ч. „ОбА-Свиленград“ срещу „Квартал Гарата“, от 14 ч. - „РСПБЗН – Свиленград“ срещу „ОбА-Любимец“, от 15 ч. „ПОРР Градежнество“ срещу „Локомотив Гарата“, от 16 ч. „ПОРР Бау“ срещу „НКЖИ“. Полуфиналите и финалът ще са на следващия ден, като началният час е 10 ч.
Диляна ЦВЕТКОВА

Регионален турнир „Футбол 5“ от програмата на БФС стартира на 2 октомври. Първият кръг се проведе в Харманли. Участие в него взеха най-малките футболисти от ФК „Свиленград – 1921“, набор 2008 и 2009 г. с треньор Анастас Попов.

gol1golВ истински празник се превърна турнирът по мини футбол, провел се на игрището в кв. Гарата през уикенда. Организатор на спортната проява бе „Порр Бау Гмбх“ - фирмата отговаряща за електрификацията на линията Пловдив – Свиленград. За първите три места от дружеството бяха подготвили и награди. Златните медали, купа и 250 лв. отидоха при момчетата от отбора на НКЖИ („Национална компания железопътна инфраструктура“). Те играха на финал с тима на кв. Гарата. Въпреки солидната подкрепа и домакинското предимство гаралийци загубиха с безапелационните 8:3 гола. Това им донесе сребърните медали, купа и 150 лв. Мнозина от публиката коментираха, че представителите на НКЖИ са републикански шампиони по мини футбол, което обяснявало разгромяващия резултат. В другата среща за трето и четвърто място на терена излязоха екипите на „ОбА-Любимец“ и „ПОРР Градежнество“. Любимчани се наложиха с 4:2. Те бяха удостоени с бронзовите медали и 100 лв.

kupaОтборът на „НИЛ“ спечели традиционния турнир по футбол на малки вратички за купа „3-ти март“ след драматичен мач и изпълнението на дузпи. В оспорвания финал победителите се наложиха над противниците си от „Али Баба“ с минимална разлика при резултат 6:5.

Първото точно попадение в противниковата врата бе дело на футболистите от „Али Баба“. Играчите на „НИЛ“ обаче успяха да изравнят. В редовното време двубоят завърши при резултат 1:1, като равенството се запази и след двете 5-минутни продължения. Така победителят бе излъчен след дузпи за атракция на многобройната публика. На практика „НИЛ“ се наложиха над един от основните победители в турнира през последните години. От 2007 г. досега Али Баба са спечелили 6 купи „3-ти март“, а Силктекс са били първенци два пъти – през 2007 и 2012 г.

На трето място в турнира се класираха играчите от отбора на ресторант „Мост“. В т. нар. малък финал те се наложиха над „Силктекс“. В редовното време двубоят завърши 1:1, а победният гол за „Мост“ бе отбелязан в продължението.

Победителите получиха купа и парична награда от 250 лв., за която обявиха, че ще отиде за благотворителност. 150 и 100 лв. получиха класиралите се съответно на второ и трето място. За най-добър вратар на турнира бе обявен Димо Балджиев от „Силктекс“, а голмайстор на турнира стана Константин Стоянов от „НИЛ“. Наградите бяха връчени от Снежана Янева, директор на дирекция „Хуманитарни дейности“ в ОбА, след финалните двубои, които се играха навръх националния празник 3 март.

В тазгодишното издание на традиционния турнир участваха 17 отбора с 202 състезатели. На спортната площадка в кв. „Изгрев“ се изиграха 35 срещи и се отбелязаха 195 гола.