-         Да, доволен съм. Момчетата положиха сериозни усилия и знам какво им костваше да бъдат равностойни, а и на моменти по-добри от отбора на ЦСКА. Доволен съм, поздравих ги в съблекалнята.

-         Можеше ли „Свиленград“ да победи ЦСКА?

-         Можеше, ако ни бяха създадени нормални условия за игра от съдийската тройка.

-         Кое ви попречи?

-         Най-много ни попречи ЦСКА. Аз уважавам прекалено много този отбор, още повече неговия старши треньор, с когото се познаваме дълги години. Мога да кажа, че това е най-добрият отбор в България и в него играят най-стойностните футболисти. Но освен всичко друго намесата на съдийската тройка беше грозна и драстична в много моменти от мача. Нямаше нито една спорна ситуация, отсъдена в наша полза. Имаше смешно грешни решения пак в наш ущърб. А това, което се случи накрая, беше прекалено. Смешно е, много е малък този Цветан Кръстев, за да пази ЦСКА.

-         Изплаши ли се съдията да не би „Свиленград“ да изравни?

-         Сигурно се изплаши, а пък може и да не бе в състояние да издържи 120 минути, не го знам. Може и да се е уморил. Не го знам кой е и от къде е, но мога да кажа, че това е поредната некомпетентна продукция на българското съдийство. И ако не беше днес нашият двубой срещу ЦСКА, аз нямаше да имам трибуна да ви кажа какво се случва в мачовете от Б група, защото съм бил и на места, където съдиите са си позволявали по-страшни неща. Днес нито едно спорно положение не беше отсъдено в наша полза, грешни решения. Имам претенции, че при изпълнението на фаула в самия край на мача имаше противников състезател на не повече от два метра от топката. Освен всичко друго в 3-минутното продължение три минути бяха бутането на стената до позицията, до която е преценил господин главният съдия. Ние играем добре. Мачовете, които загубихме, ги загубихме с много по-грозна съдийска намеса от тази. Ами ако можех да ви разказвам какво ни се е случвало при другите гостувания – в Търговище, Каварна. Нашият отбор беше ощетяван грозно и бандитски. За пореден път ви съобщавам, че футболът не е направен за футболистите, треньорите и хората, които работят, а за разни хрантутници, които са по комисии и по кабинети. А когато сложим и това, че грешките са нарочно и в едната посока само, вече става още по-гадно. Преди време когато аз играех, имаше по 2-3 фалшиви мача на година, сега има по един-два истински на година.

-         Очаквате ли наказание за Цветан Кръстев?

-         Ние първо няма да пуснем жалба, защото е скъпа. Освен това наказанията са за по седмица-две и след това циркът продължава. Такива се лансират, удобни хора. Кадърни не се лансират, защото са абсолютно независими, излизат и свирят това, което видят. Е как ще стане поръчката. Аз пак поздравявам отбора на ЦСКА за днешния мач. Те са прекрасни момчета и тим, на който пожелавам да стане шампион. Но това, което е около българския футбол, е грозна работа.